2010/99
En samling lommeure af sølv og metal, heraf de fleste med nøgleoptræk, bl.a. engelsk lommeur af sterlingsølv, hvid skive med sorte romertal og små sekunder, skive og værk signeret Fattorini & Sons, Bradford. Chester 1899. 19.-20. årh. Kassediam. 36–52 mm. (10)
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Diverse små defekter og mangler. Eftersyn tilrådes.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud