Jorge B. Stever (f. Templin, Neubrandenburg 1940)
“Ohne titel (Li 16)”. Sign. på bagsiden Jorge Stever 70–71. Olie på lærred. Monteret i plexiglasramme. Totalmål 182×122.
Proveniens: Galerie Ursula Lichter, Frankfurt. Proveniens: “Art 74”, Atheneum, Helsingfors, kat. nr. 222.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017