1950/​9

Svensk vase af sterlingsølv, indvendigt forgyldt, let konisk, ottekantet form, fodstykke med rillet bort. Atelier Borgila, Stockholm 1935. Vægt 590 g. H. 22 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK