2140/663
Ulrik Hoff (f. Frederiksberg 1938, d. København 2023)
Landskab. Sign. Ulrik Hoff 2002. Olie på lærred. 40×70.
Et lille minimalt hul i højre side af værket.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag