2438/737
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Eclipta”. Fire loft/væglamper med skærm af opalglas, bagstykke af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. D. 10. Diam. 35. (4)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
23 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||