2016/682
Sofabord med base samt firpasfod af stål og aluminium. Firkantet top af finéret palisander. Udført og stemplet hos Fritz Hansen. H. 47. L. 75. B. 60.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Top med enkelte (varme)mærker.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud