2442/207
Lille tekande af sterlingsølv, drevet med blomster og bladværk, fire ben støbt med løvehoveder. Mestermærke JS, Dublin 1876. Vægt 426 g. H. 12 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret med crest.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag