2442/207
Lille tekande af sterlingsølv, drevet med blomster og bladværk, fire ben støbt med løvehoveder. Mestermærke JS, Dublin 1876. Vægt 426 g. H. 12 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret med crest.
Vurdering
891280 | ||
1017669 | ||
894940 |