Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
“New York”. Sign. Trampedach 1984. Olie og mixed media relief på kraftigt papir monteret på lærred. 62×48.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg (label på bagsiden).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020