12114/​40

Ubekendt fotograf: Originalt s/h pressefotografi af kong Christian X og dronning Alexandrine på karettur i København. Bagside med beskrivende amerikansk nyhedstelegram dateret den 13. maj 1946. Desuden spansk avisnotits, beskæringsanvisninger i rødt samt påstemplet dato for offentliggørelse (26. maj 1946). Fotomål 13×19. Uindrammet.

Alm. håndteringsmærker.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag