2118/​815

Jens Juul Eilersen

“Odense”. Tre-personers sofa med stel af forkromet stål, sider, ryg samt løse hynder betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Eilersen. L. 230.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel. Enkelte mærker og pletter på skind.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK