2118/815
“Odense”. Tre-personers sofa med stel af forkromet stål, sider, ryg samt løse hynder betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Eilersen. L. 230.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel. Enkelte mærker og pletter på skind.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag