2131/​89

Fransk prismekrone af forgyldt messing og bronze, behængt med prismer, 12 lysarme i to etager, monteret til el. 19. årh.s slutning. H. 105. Diam. 65.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

10.000 kr

Hammerslag