2131/89
Fransk prismekrone af forgyldt messing og bronze, behængt med prismer, 12 lysarme i to etager, monteret til el. 19. årh.s slutning. H. 105. Diam. 65.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag