2103/​12

Brølende tiger. Kinesisk figur af messing. 20. årh.s slutning. H. 50. L. 148.

Fremstår med let alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.