1917/1558
Tre forskellige hollandske fade af fajance dekorerede i underglasur blå med blomster og terrasse. 18. årh. Diam. 33–35 cm. (3)
afslag rundt kanterne, det ene fad med større krakeleringer på bagsiden
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag