Aage Bertelsen (f. Næstved 1873, d. København 1945)
Vinterlandskab med opgående sol. Sign. Aage Bertelsen. Olie på lærred. 25,5×38.
On the stretcher a label from Kunsthallen, no. 108, and a label from Bachs Kunsthandel.
Kunstnerrettelsen 13.03.2018.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
44 bud