1812/​62
Aage Bertelsen: Vinterlandskab med opgående sol. Sign. Aage Bertelsen. Olie på lærred. 25,5×38.

Be­skriv­el­se

Vinterlandskab med opgående sol. Sign. Aage Bertelsen. Olie på lærred. 25,5×38.

On the stretcher a label from Kunsthallen, no. 108, and a label from Bachs Kunsthandel.

Kunstnerrettelsen 13.03.2018.

Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018

Ældre malerier

Kunstner

Aage Bertelsen (f. Næstved 1873, d. København 1945)

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

Budhistorik

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.500 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 800 kr.
750 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
(Autobud) 550 kr.
500 kr.
(Autobud) 480 kr.
460 kr.
(Autobud) 440 kr.
420 kr.
(Autobud) 360 kr.
340 kr.
320 kr.
300 kr.