Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
To kompositioner. Begge sign. Rob. Jacobsen, hvoraf det ene er et prøvetryk. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 74×56. Uindrammede. (2)
Det ene værk med håndteringsmærker og mindre pletter. Det andet værk med håndteringsmærker, misfarvninger, nogle pletter samt gulnet papir.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019