1813/1583
Japansk mixed metal skrin og bakke, dekoreret med krysantemum og ornamentik. Sign. Meiji 1868–1912. Skrin H. 4. L. 10,5. B. 8. Bakke L. 14. B. 11. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage herunder mindre ridser og mærker, bakke med slitage på den sorte patinering. Låg med let løs messing beklædning.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud