2413/9098
Thomas Francois Cartier (f. Marseille 1879, d. 1943)
Figur af patineret bronze i form af Panter opsat på base af sten. Sign. Cartier. L. 58 cm. H. 40 cm. (inkl. base).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag