2413/​9098

Thomas Francois Cartier (f. Marseille 1879, d. 1943)

Figur af patineret bronze i form af Panter opsat på base af sten. Sign. Cartier. L. 58 cm. H. 40 cm. (inkl. base).

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK