2439/205
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder Bogolyubskaya. Tempera på træpanel. 19. årh.s slutning. 36×30 cm.
Enkelte afslag, flere krakeleringer og små revner. Træpanel buer.
Vurdering