2043/238
To engelske “Onslow pattern” serveringsskeer af sterlingsølv, mestre Georg Smith & William Fearn, London 1786 og mestermærke IL, Einburgh 1788 samt marvske af sølv, ej stemplet. 18. årh. L. 29,5–32 cm. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ske og marvske med gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud