1904/1606
Kinesisk røgelseskar af bronze, hanke i form af Fo-hundehoveder Mærket Xuande. 19.-20. årh. H. 6 cm. Diam. 12/14,5 cm.
bule på siden, lille bule på standring. Tilføjet 23/1: slitage, ridser, misfarver ved randen.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud