2022/726
Carl Peter Hedelaian (f. 1896, d. 1966)
Landskab med udsigt over Limfjorden. Sign. C. Hedelaian. Limfjorden 1940. Olie på lærred. 69×141.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud