2024/​218

To vaser og to lågkrukker af porcelæn, Kgl. P., dekoreret med krakeléglasur i grøn og guld samt plantemotiver. H. 24–26,5. (4)

Nr. 499/2781, 457/2808, 649/2416 og 74/2673.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Lågkrukke mangler låg.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK