2131/109
Claude Lorrain, efter, ca. 1900
Landskab med flugten til Ægypten. Usigneret. Olie på lærred. 81×111.
Claude Lorrains original fra 1647 findes på Staatliche Kunstsammlungen Dresden.
Mindre krakeleringer og stødmærker. Trænger til rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag