2023/850
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Tre kompositioner. Usign. Litografiske tryk i farver. Bladstørrelse fra 38×56 til 38×28. (3)
Et ark er gulnet. To ark med midterfold. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag