2023/​850

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

Tre kompositioner. Usign. Litografiske tryk i farver. Bladstørrelse fra 38×56 til 38×28. (3)

Et ark er gulnet. To ark med midterfold. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag