2045/857
Knabstrup
Gulvvase af lertøj dekoreret med grøn glasur med gråbrune elementer. Nederste del med mat mørk brun glasur. Udført og stemplet hos Knabstrup. H. 41.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud