2414/86
Sydfransk ovalt langbord af patineret nøddetræ, sarg med skuffe. 18. årh. H. 70,5. B. 85. L. 170.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Naturlige revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag