12023/79
Kinesisk skab af sort lak, dekoreret med figurtscenerier, front med to døre bag hvilke hylder. 20. årh. H. 72. B. 60. D. 30.
Mindre afslag i lakken, mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag