Michael Bevilacqua (f. Carmel, California 1966)
“Remains of the Day”. Sign. på bagsiden Michael Bevilacqua 2007 med titel. Akryl på lærred i to dele. Samlet 91×490. Uindrammet. (2)
Udstillet: “FunFunFun”, ARoS, Aarhus Kunstmuseum, februar - maj 2008. Proveniens: Galleri Faurschou, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Original stand.
Moderne kunst og design, 7. april 2020