2341/116
Sigurd Wandel (f. Frederiksberg 1875, d. Hellerup 1947)
Afteninteriør med moder og barn. Sign. SW, 15. Olie på lærred. 65,5×59.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag