2437/​778

O. Schjøll & B.K. Handest

Kiste af teak med messingbeslag, monteret med strop af kernelæder. Indvendig med flytbar bakke. Model 68. Udført hos Randers møbelfabrik. H. 42. L. 86. B. 48.

Præsenteret på Møbelfabrikantforeningens 17. Møbelmesse. Bellacentret, København, den 12.-15. maj 1966. Litteratur: Katalog fra Møbelmessen, s. 128. Litteratur: Asbjørn Møbler, exportkatalog 1968, s. 33.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?