1725/96
Ubekendt maler, 18. årh.
Kroscene. Usigneret. Olie på lærred. 22×27.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger ved nederste kant. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag