Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Spisebord af riopalisander, top med udtræk, to tillægsplader medfølger. Opsat på gatelegstel med tilspidsende ben. Model 201. Udført hos Sibast. H. 72. L. 200/250. B. 104.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet. Hak og skjolder.
Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse. Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.