2119/1035
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af bambus og rattan, underliggende hylde og plade af glas. 1940–50'erne. H. 60. L. 88. B. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hjul med rust. Flet med nogle defekter.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag