877/738
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)
Adam og Eva. Sign. SSw 1910. Olie på lærred. 73×93.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag