2445/251
En samling danske og hollandske fliser af fajance, dekoreret i blå og mangan med diverse motiver. Delvist stemplet Humlebæk, Danmark. Fire af fliserne er samlet i ramme. 19./20. årh. (19)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger, afslag og revner.
Vurdering
Hammerslag