2116/27
Kinesisk vase af porcelæn, gourdformet, prydet med lys grå-beige krakelé glasur. Qing 19. årh. H. 14,5 cm. Stand af træ medfølger.
Proveniens: Dansk privatsamling baseret på to generationers ophold i Kina 1885–1945.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud