1843/1651
Almue lågkrus af træ, graveret med initialer og år anno 1847. Antageligt Sverige. 19. årh. H. 21.
Bund med ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag