2144/516
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Skab af eg monteret med senere, uoriginalt stel. Front med to låger samt greb af messing. Indvendigt med hylder og udtræksbakker. Udført hos C.M. Madsen. H. 93. B. 122. D. 45.
To nøgler medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||