2119/96
Portræt af Kong Christian X i sølvramme prydet med monogram af rødguld. Foto signeret Christian X, maj 1914, Paris. Udført hos A. Michelsen. København, 1913. H. 18,5. B. 13,4 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud