2004/​401

Senempire skakbord af bemalet og forgyldt træ. 19. årh.s midte. H. 80. Diam. 65.

Senere ændringer. Almindelige brugs- og alderstegn.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK