2004/401
Senempire skakbord af bemalet og forgyldt træ. 19. årh.s midte. H. 80. Diam. 65.
Senere ændringer. Almindelige brugs- og alderstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag