2004/​401 Senempire skakbord af bemalet og forgyldt træ. 19. årh.s midte. H. 80. Diam. 65.

Description

Senempire skakbord af bemalet og forgyldt træ. 19. årh.s midte. H. 80. Diam. 65.

Condition

Later changes. Normal signs of age and wear.

Auction

Paintings, furniture and varia, 20 January 2020

Category

Estimate

4,000 kr.

Sold

Price realised

2,000 kr.

One bid

When Bidder Bid
2,000 kr.