2119/99
Et par betel bokse af sølv i form af vandbøfler, detaljeret graveret. Mærket med en hånd. Cambodia, 20. årh. Vægt 550 g. L. 19 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud