2009/634
Bram van Velde (f. Zouterwoude 1895, d. Paris 1981)
Komposition. Sign. Bram van Velde, 31/100. Litografi i farver. Lysmål 33×47.
Litteratur: Maeght nr. 176.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag