2032/269
Et par franske lysestager af bronze, balusterformede stammer opsat på runde fodstykker. 19. årh. H. 25. (2)
Den ene stamme loddet. Fodstykker trykkede. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag