2115/533
Lis Zwick (f. København 1942, d. 2020)
“Til minne av ARTHUR RAMBAUDS sista resa till Afrika UGANDA”, 1967. Sign. Lis Zwick 1967. Olie på papir. 105×105.
Papiret har misfarvninger, og enkelte huller og revner.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag