Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991)
“Vinter ved havet. Tørvejr - henad aften”. Sign. Knud Kristensen 59 samt signeret, dateret og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 71×80.
Større afskalninger i højre, nederste hjørne. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
13 bud