Foto endnu ikke klar
1033/1036
Dansk maler, 19. årh.
To personer i samtale. Betegnet på bagsiden malet af Hans Smidth. Olie på papir, monteret på plade. 19×13. Uindrammet.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 18. august 2010
Vurdering
Hammerslag